Aspirin - C®

Aspirin-C®: Σε αναβράζουσα μορφή για γρήγορη αντιμετώπιση των πρώτων συμπτωμάτων του κρυολογήματος και της γρίπης

Είτε πρόκειται για πόνους λόγω κρυολογήματος ή γρίπης, όπως πονόλαιμο, πονοκέφαλο, πόνους στις αρθρώσεις,  είτε για πυρετό: Με την αναβράζουσα μορφή της Aspirin-C®, έχετε άμεση βοήθεια. Η δραστική ουσία των αναβραζόντων δισκίων μπορεί να αντιμετωπίσει τόσο τον πόνο όσο και τον πυρετό γρήγορα* και αποτελεσματικά.

*σε σχέση με την Aspirin 500mg δισκία.1

  • 10 αναβράζοντα δισκία

Ζητήστε τη σήμερα από το φαρμακοποιό σας 

Πλεονεκτήματα της Aspirin-C®

Aspirin-C®αναβράζοντα δισκία για ανακούφιση από τον πόνο και τον πυρετό

Αναβράζουσα μορφή για ανακούφιση από τον πόνο και τον πυρετό

Aspirin-C®αναβράζοντα δισκία με γρήγορη δράση

Βοηθάει στον πονοκέφαλο, τον πονόλαιμο, τους σωματικούς πόνους και τον πυρετό

Aspirin-C®αναβράζοντα δισκία με ακτελοσαλικυλικό οξύ και Βιταμίνη C

Συνδυασμός δύο ενεργών συστατικών - ακετυλοσαλικυλικό οξύ και βιταμίνη C2

Η Aspirin-C®αναβράζοντα δισκία είναι καλά ανεκτή από το στομάχι

Καλά ανεκτή από το στομάχι χάρη στις αντιοξειδωτικές ιδιότητες της βιταμίνης C2

Aspirin -C®

Σε τι βοηθάει η Aspirin-C®;

Για ελαφράς έως μέτριας έντασης πόνους κρυολογήματος ή γρίπης, όπως πονόλαιμο, πονοκέφαλο, αρθαλγίες και μυαλγίες, αλλά και για τον πυρετό, η Aspirin-C® αποτελεί μια κατάλληλη επιλογή. Γιατί; Εκτός από τα 400 mg της αναλγητικής ουσίας ακετυλοσαλικυλικό οξύ για την ανακούφιση των συμπτωμάτων, τα αναβράζοντα δισκία περιέχουν επίσης 240 mg ασκορβικού οξέος, τη γνωστή βιταμίνη C, η οποία συμβάλλει στη φυσική λειτουργία του ανοσοποιητικού συστήματος.3 Η βιταμίνη C σε συνδυασμό με το ακετυλοσαλικυλικό οξύ μειώνει τους ερεθισμούς του βλεννογόνου του στομάχου μέσω των αντιοξειδωτικών ιδιοτήτων της.2 Η προστατευτική δράση της βιταμίνης C  είναι ένας από τους λόγους που η Aspirin-C® είναι καλά ανεκτή από το στομάχι.

 

Η Βιταμίνη C

μειώνει τους ερεθισμούς στον βλεννογόνο του στομάχου μέσω των αντιοξειδωτικών ιδιοτήτων της βιταμίνης C2

Αναβράζουσα μορφή για τον πόνο

Κατά του πονοκεφάλου, του πονόλαιμου και των σωματικών πόνων

Ανακούφιση από τα συμπτώματα του πυρετού  

Αντιπυρετική δράση

 

Πώς λαμβάνεται η Aspirin-C®;

Η Aspirin-C® πρέπει πρώτα να διαλυθεί σε ένα ποτήρι νερό και στη συνέχεια να ληφθεί αμέσως. Mη λαμβάνετε το φάρμακο με άδειο στομάχι.

 

Η συνιστώμενη δόση είναι:

ΕΝΗΛΙΚΕΣ 
Αναλγητικό-αντιπυρετικό: 1-2 αναβράζοντα δισκία κάθε 4-8 ώρες. Μέγιστη ημερήσια δόση: 10 αναβράζοντα δισκία.

  1. Voelker M. Bayer Expert Report Aspirin Pharmacokinetics v. 6. 2014-06-13

  2. ΦΟΧ Aναβράζοντα δισκία Aspirin-C.

  3. Carr AC, Maggini S. Vitamin C and Immune Function. Nutrients. 2017;9(11):1211. Published 2017 Nov